Jdi na obsah Jdi na menu

Po delším půstu opět výhra 5:6 s Nemocnicí

8. 6. 2015

Hned na začátku je nutno podotknout, že zraněný, dnes hrající resp. chytající trenér postavil sestavu tak, aby si každý zahrál minimálně 90 minut. Takže snad každý pochopil, ža k dnešnímu zápasu nastoupilo 11 statečných. Aby nás bylo dost, museli jsme tak trochu proti řádům soutěže povolat (podobně jako soupeř) jednoho mladíka a o jednom zraněném je již zmínka výše.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně  a po brankách Nepovíma (10. min. hezký obstřel mladičkého gólmana domácích), M. Němce (15. min. po několika faulíkách na něho dokutálel míč do sítě) a Starého (17. min. dorážka do prázdné po pěkné přihrávce zprava od M. Němce) v klidu vedli 0:3. Ve 25. min. se snad poprvé do nebezpečnější útočné akce dostali i domácí a snížili po podobné akci jako hosté při třetí brance 1:3. O pět minut později pomohl ke druhé brance domácích vítr, ale i trochu pozdní vyběhnutí Kolbaby, kdy se míč dostal na zadní tyč a tam již pro dobíhajího hráče domácích nebyl problém snížit na rozdíl jedné branky 2:3. To se však nelíbilo Vránovi, který si asi vzpomněl na svou střeleckou minulost (o ní ví však málokdo) a dvěmi nekompromisními střelami, kterými bez nadsázky málem protrhl síť , ve 37. a 45. minutě upravil na poločasových 2:5.

Ve druhé půli jsme byli již pasivnější. Několik hráčů mělo zdravotní problémy, na střídání nikdo a domácí, kteří točili tři hráče vycítili, že by konečně mohli nějaký bodík získat. Asi i proto v 65. minutě celkem povedenou střelou pod břevno snížili na 3:5. Ale velkou pomocí bylo to, že Kolbabu to stále táhne vysoko a do hry (asi se vzhlédl v Neuerovi, což je ale jiná klasa...) a při této střele byl asi na penaltě. To ho asi trošku psychicky nahlodalo, přestože je to jinak naprostý kliďas a tak to co předvedl v 68. minutě se nevidí ani v těch nejlepších groteskách. Jiráskovy "střely" z nouze zpoza vápna se asi nepochopitelně lekl, se štěstím pak míč skončil na tyči a když už to vypadalo, že po několikerém odrazu skončí v jeho velkých rukavicích, naopak se odrazil od drnu cca metr před brankovou čarou no samozřejmě skončil za ní 4:5! Bohudík Marian Němec v 80. minutě proměnil svůj brejk 4:6 a vstřelil prakticky vítěznou branku, která je většinou za kořalky. Domácí ale zápas ještě zdramatizovali v 85. minutě celkem umístěnou a tvrdou střelou 5:6. Povinnou, ale těžce vybojovanou výhru a následně tři body vezeme pod Lichnici do Tipsportu. Ze zápasu lze vyzdvihnout zajímavých 11 branek a několik skvělých zákroků obou brankařů, kteří i přes množství obdržených branek patřili dnes k tomu lepšímu ve svých týmech.

Příští pondělí 15.6. nás čeká venkovní odveta s "vojáky" ATK ve Slatiňanech v obvyklý čas v 17:30. Snad se sejdeme v sestavě, která bude schopna rychlému soupeři konkurovat. Dnes si za bojovnost zaslouží pochvalu všichni, ale pouze bojovnost by příští pondělí stačit nemusela...

Sestava: Kolbaba-Fajman, Němec Z., Labuť-Tlustý-Nepovím, Němec Marian, Vrána-Smutný-Mercl, Starý