Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na úvod výhra s vojáky 3:2 ...

27. 4. 2015

V úvodním zápase nového ročníku ligy neregistrovaných jsme pod Lichnicí přivítali mužstvo ATK, chcete-li vojáky... Nebyl to příliš lehký soupeř na rozehrání, ba naopak. Ale to jsme určitě všichni tušili. Přesto jsme s tímto běhavým soupeřem rozehráli partii, ve které jsme sice asi logicky měli hrát od zadu, držet míč, nehrát dlouhé míče, ale hlavně ve druhé půli jsme předváděli opak. Tak jako tak jsme se v první půli ujali vedení v 15. minutě 1:0, když si Lebduška pěkně navedl míč na střed a krásně obstřelil jinak velice dobře chytajícího gólmana nevelké postavy. Pak se ve 35. minutě prosadil Lipenský z pravé strany a i přestože se při kontaktu s bránícím hráčem zranil, protlačil míč do sítě 2:0. Konečnou podobu první půli dal střídající Smutný, který si dobře křikl ve 45. minutě o přihrávku na hranici vápna, a i když většina přihlížejících čekala vysklení jednoho z oken místního SOU resp. jeho internátu, Václav se naopak pokusil prorvat síť, ale výsledkem nakonec byla "chytře" umístěná střela za tyč na 3:0.

Do druhé půle nastoupila částečně pozměněná sestava a ta se právě nepochopitelně snažila běhavým a v poslední době už i fotbalovým vojákům vyrovnat. Příliš mnoho dlouhých pasů a ztrát míče nás vysilovalo, přesto jsme nezměnili rytmus hry a hráli "nahoru dolů". To mělo za následek i snížení  v 65. minutě na 3:1 po výletě stopera Z. Němce, jeho následné ztrátě míče na útočné půli a brejku soupeře. Pak se Kolbaba snažil hru "uklidnit" přenesením na druhou stranu hřiště, Hrouda se však celkem přesné přihrávky trochu zalekl, částečně v tísti pak přihrál kolegovi z obrany Z. Němcovi a po jeho ztrátě to najednou bylo v 75. minutě již jen 3:2! Poslední čtrthodinku jsme ale nakonec i s trochou štěstí zvládli a připsali si první tři body do tabulky. Nutno také připomenout neproměněnou penaltu v 80. minutě, která byla na s chutí hrajícího Smutného a které se zle nedobře zhostil Lebduška a to, že se do týmu celkem zajímavě zapojila nová akvizice Václav Brodňan.

Příští pondělí 4.5. hrajeme opět doma a přivítáme tentokrát Slatiňany samozřejmě v tradičním čase v 17:30.

Sestava: Tlustý-Fajman, Hrouda A., Němec Z., Brodňan-Vrána, Lebduška, Němec M., Spěvák J. ml-Starý, Lipenský (Kolbaba, Smutný, Karlík a připraveni ještě byli Novotný, Oswald, Vašíček a Mercl)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář